Bezpieczne systemy operacyjne

Dużo osób daje sobie pytanie: co więc istnieje płytka bezpieczeństwa oraz do czego jest? Odpowiedź można wykryć w poniższym artykule.

Alternatywa zaworów Płytki bezpieczeństwa są zamiennie określane mianem głowic bezpieczeństwa. Bierze się je w punktu zapewnienia różnych aparatów i urządzeń procesowych przed nadmiernym wzrostem lub spadkiem ciśnienia. Proste są w złych cenach, zdecydowanie mniejszych niż zawory, więc stanowią dla nich ogromną alternatywę. W moc systemach stawia się połączenie zaworów bezpieczeństwa i płytek bezpieczeństwa, dzięki czemu przeprowadza się podwójną ochronę. Bardzo często, jako sposób zabezpieczenia daje się płytkę bezpieczeństwa bezpośrednio pod zaworem bezpieczeństwa. Dzięki temu jedyny zawór jest przechowywany przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych a przed innego typu zabrudzeniami. Nie obejmuje konieczności przeprowadzania testów UDT w kontakcie do płytek. Zawory muszą iść tego modelu testy każdego roku.

rozwiązania erpWłasne rozwiązania ERP - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Różne rodzaje Różne rodzaje płytek bezpieczeństwa mogą być brane w nowych urządzeniach. Najczęściej dopasowuje się najprostsze płytki z nacięciem, które pękają w monecie pojawiania się za wysokiego ciśnienia w urządzeniach czy maszynach. Płytki można wdrożyć w urządzeniach, które działają pod znacznie wysokim ciśnieniem. Potrafią wtedy istnieć np. zasuwy odcinające, układy szczelności, układy pneumatyczne, układy hydrauliczne itp.

Zastosowanie Płytka bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) znajduje użycie w sfery spożywczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, w to wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko awarii wywołanej niekontrolowanym i nieprzewidzianym wzrostem ciśnienia w urządzeniach, układach czy maszynach.